Android-Box, 2 GB RAM, 8 GB ROM, procesor Amlogic S905X2, Android TV 10, pilot głosowy, obsługa Google Chromecast, certyfikacja Netflix - sklep Geekbuying.com, szybka wysyłka z Niemiec, cena z kodem rabatowym i kosztami dostawy: 265 zł
KOD RABATOWY: 6JLEPY9CF
moras86 dnia maja 05 2022 ·
0 komentarzy · 685 czytań
·
W ostatnich miesiącach widać marazm w obszarze urządzeń typu Android-Box. Pandemia spowodowała problemy logistyczne w zakresie dostaw podzespołów, ale też producenci procesorów ARM nie wprowadzili od dłuższego czasu żadnych znaczących nowości. Dlatego też zamiast przedstawiać zupełnie nowy odtwarzacz mamy trochę odgrzewany kotlet. Android-Box A95X F3 Air miał swoją premierę ponad 2 lata temu. Oparty o procesor Amlogic S905X3 i dość standardowy zestaw 4 GB RAM oraz 32 lub 64 GB przestrzeni dyskowej. Niedawno premierę miał model A95X F3 Air II. Wizualnie niemal ten sam box, ale w odświeżonej wersji. Normalnie oczekiwało by się nowszego procesora o wyższych parametrach, a tak mamy SOC Amlogic S905W2. Różnica w codziennym działaniu nie powinna więc być zauważalna. Choć procesor podobny, to możemy oczekiwać drobnych usprawnień wynikających z okresu jaki dzieli obie wersje odtwarzaczy. Jedna z nich to nowszy standard Bluetooth 5.0, czyli osoby korzystające z chociażby głośników bezprzewodowych odczują zmniejszenie opóźnień w synchronizacji dźwięku z obrazem. Zaktualizowano też system operacyjny do Android 11 (poprzednio była to wersja 9). Dzięki temu zachowamy trochę dłuższe wsparcie dla programów. Nikt nie przewidzi jak szybko potoczy się rozwój chociażby Kodi i starsze wersje Androida utracą dostęp do ulubionej aplikacji streamingującej. Tym razem przedstawianie urządzenia podzielimy na dwie części.
Na początek skupimy się na budowie samego Android-Box’a oraz tym co producent oferuje w zestawie.
Recenzja Android-Box A95X F3 Air II - część 1
Polecam również sprawdzić nasze inne recenzje. Menu górne Zasoby -> Testy sprzętu.
Zapraszam do kontaktu dystrybutorów i producentów urządzeń multimedialnych, chcących nawiązać współpracę w zakresie testów sprzętu.
Marka Tronsmart kojarzy mi się głównie z głośnikami przenośnymi, które cechuje zaskakująco dobra jakość w niewygórowanej cenie. Na dodatek wciąż rozwiją swoje produkty. Oprócz zupełnie nowych modeli, odświeżają też znane i lubiane serie głośników. Aktualnie w ofercie można już przebierać od małego i mieszczącego się w dłoni modelu Force Mini z mocą 10W, po naprawdę potężne głośniki o mocy sięgającej 60W. W tym tekście skupimy się właśnie na dużych głośnikach od Tronsmart. Dostępne są aż 3 modele z górnej półki głośności, ale dalej w przystępnych cenach. Już kiedyś miałem okazję sprawdzić na własnych uszach pierwszy z nich, czyli Tronsmart Element T6 Max. Ładnie wyglądająca i naprawdę masywna solniczka, nie przypadła mi jednak do gustu pod względem reprodukowanego dźwięku. Duża głośność została w modelu T6 Max przysłonięta przez zbyt natarczywy poziom basu. Dla wielu może i jest to synonim głośnika imprezowego, w każdym razie dla mnie nie była to udana konstrukcja.
Dałem jednak firmie Tronsmart kolejną szansę i postanowiłem sprawdzić, w tym porównaniu, dwa równie mocne modele, czyli Mega Pro i Force Pro.