Zmiany w Grupie Wirtualnej Polskiej. Joanna Pawlak na czele Wirtualna Polska Media
Newsy

Joanna Pawlak obejmuje funkcję prezesa spółki Wirtualna Polska Media. Adam Plona awansuje na stanowisko prezesa spółki Domodi, należącej do WP.
WP.pl
Strategicznym celem Wirtualnej Polski jest osiągnięcie 65% zysku EBITDA pochodzącego z rynku e-commerce w ciągu najbliższych trzech lat. 15 marca Grupa WP nabyła kolejne 35% udziałów w spółce Domodi. Wartość transakcji przekroczyła 85 mln złotych. Kolejnym etapem jest przygotowanie struktury organizacyjnej WP do realizacji tych celów - w ramach mediów oraz e-commerce. - Po 4 latach czas na zakończenie unii personalnej jaka obowiązywała pomiędzy WP Holding SA, a WP Media SA. Przekazuję mediowe stery Joannie Pawlak. Zespół Zarządzający WPH będzie się teraz skupiał na celach holdingowych i równomiernie wspierał wszystkie spółki należące do holdingu w ich operacyjnych celach - mówi Jacek Świderski, Prezes Wirtualna Polska Holding.

Struktura WP Holding SA
Do tej pory Joanna Pawlak pełniła funkcję wiceprezesa Wirtualnej Polski ds. sprzedaży i marketingu. Od ponad 20 lat jest związana z rynkiem reklamy, a swoją karierę zawodową rozpoczęła w McCann Erickson. Pracowała w Biurze Reklamy TVP jako kierownik marketingu. W TV Puls kierowała departamentem sprzedaży i marketingu. Zdobywała również doświadczanie zawodowe w firmie badawczej Gemius, w której zajmowała się komunikacją marketingową. Do WP dołączyła w 2004 roku. Jako dyrektor pionu marketingu i sprzedaży odpowiadała za strategię sprzedażową i marketingową spółki. Funkcję wiceprezesa objęła w 2014 roku. Rok później została przewodniczącą rady nadzorczej Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Przez ostatnie 4 lata od połączenia WP i o2 tworzymy nowoczesne, opiniotwórcze medium, które pomaga Polakom w podejmowaniu codziennych decyzji. W oparciu o duże zbiory danych personalizujemy treści dla naszych użytkowników. Wszystkie te procesy odbywają się automatycznie i transparentnie, z poszanowaniem zasad prywatności. Wykorzystując przewagę technologiczną nad innymi polskimi portalami, klientom oferujemy z kolei dedykowane, oparte na big data rozwiązania, które zapewniają realizację ich celów sprzedażowych. W najbliższym roku będziemy dalej rozwijać Telewizję WP, usługę WP Pilot, z której korzysta już prawie 2 miliony osób, radio internetowe Open FM oraz platformę abcZdrowie. Głęboko wierzę, że kierując tak zgranym, kreatywnym i zaangażowanym zespołem osiągniemy wszystkie wyznaczone sobie cele biznesowe - mówi Joanna Pawlak, Prezes Wirtualna Polska Media.

Struktura WP Media SA
Adam Plona w Grupie WP pracuje od 2014 roku, z branżą internetową związany jest od 12 lat. W WP od początku odpowiadał za rozwój produktów mediowych, przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję wiceprezesa. Wcześniej, jako dyrektor ds. rozwoju w NextWeb Ventures współtworzył strategię i odpowiadał za rozwój takich produktów jak naTemat.pl, grupa abcZdrowie czy grupa Blomedia. Zajmował też kierownicze stanowiska w Axel Springer, Agorze i Polskapresse.

Dołączyłem do WP zaraz po połączeniu z Grupą o2. Wówczas naszym największym wyzwaniem była transformacja niemal całego portfolio produktowego połączonych portali. Mam poczucie, że wraz z zespołem, który stworzyłem, zdaliśmy ten egzamin dojrzałości. Ale nie zatrzymaliśmy się, dlatego WP jest dziś najszybciej rozwijającym się medium online w Polsce. Mój awans to okazja, by zmierzyć się z kolejnymi, jeszcze większymi wyzwaniami. Tym razem w branży e-commerce, która dla Wirtualnej Polski jeszcze przez wiele kwartałów będzie paliwem napędowym dalszych wzrostów - mówi Adam Plona, Prezes Grupy Domodi.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commercowych. Według badania Gemius/PBI, w lutym 2018 roku z produktów internetowych WP korzystało ponad 21 mln Polaków. Grupa WP jest właścicielem portalu horyzontalnego, Wirtualnej Polski. Prowadzi również serwis odpowiadający na potrzeby informacyjne i rozrywkowe młodych internautów - o2 oraz specjalistyczne serwisy tematyczne. W branży e-commerce działa od 2014 roku w zakresie turystyki (Wakacje.pl, Nocowanie.pl, eHoliday), mody (Domodi, Allani), urządzania wnętrz (Homebook), usług finansowych (totalmoney.pl, finansowysupermarket.pl) oraz zdrowia (abcZdrowie.pl).

Grupa Domodi to trzy wiodące marketplace'y w polskim Internecie w kategorii moda oraz dom i wnętrze. Domodi.pl i Allani.pl to dwie największe wyszukiwarki modowe w Polsce, agregujące ofertę prawie pół tysiąca sklepów. Homebook.pl to nowoczesna platforma dla entuzjastów i profesjonalistów projektowania wnętrz.

 

media2
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

   Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Zamknij
Logowanie
Nazwa użytkownika
Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Tutaj kliknij, żeby się zarejestrować.
Zapomniałeś hasła?
Żeby otrzymać nowe, tutaj kliknij.
m-TVGuide
Najnowsza wersja wtyczki
7.4.3
z dnia: 21.06.2018

Ostatnio dodane pliki
Repozytorium maserak... 126
Podpis Repository 1.4.2 798
Mod repository.ramic... 2334
Incursion 1559
Phantom Repository 4424
TOP 10 - pobieralnia
m-TVGuide 93921
repo.mods-kodi 90112
LIVE TV 87655
Mrknow - repository.filmkodi.com-2.1.0.zip 81504
Repository SD-XBMC 80611
Weeb.TV.0.1.4 45741
script service autostart-mtvguide 20565
WeebTV 13364
tv guide 2.0.0 + gui.py 12559
autoexec.zip 8906
Ostatnie artykuły
Kanały Norweskie
Kanały Chorwackie
Ścieżka w główny...
Kanały Szwedzkie
Kanały Niemieckie
Aktualne projekty
Aktualizacja skórek
Ukończone: 100%

Aktualizacja: 23.06.2018
Statystyki
Aktualnie Online

Gości: 11
Użytkowników : 0
Statystyki rejestracji

Dzisiaj: 1
Wczoraj: 12
W tym tygodniu: 57
W poprzednim tygodniu: 100
W tym miesiącu: 270
W poprzednim miesiącu: 329
W tym roku: 2325

Zarejestrowanych: 25019

Najnowszy: szczypior
Szukaj w Mods-Kodi


Współpraca

sd-xbmc.org

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.