Szeroki dostęp do HBO GO uderzy w operatorów TV? Sprawdziliśmy ceny. Gdzie najtaniej?
Newsy

Od teraz dostęp do HBO GO można zamawiać bez konieczności posiadania dekodera u operator płatnej telewizji. Czy nowa era dostępu do HBO wymusi na operatorach obniżenie cen?
 
HBO GO
  
Jak już informowaliśmy, HBO GO jest już dostępne bezpośrednio dla klientów w Polsce. To oznacza, że dostęp do HBO GO można zamówić bezpośrednio na stronie internetowej hbogo.pl, bez konieczności posiadania usług u operatora telewizyjnego czy telekomunikacyjnego. Należy jedynie posiadać kartę płatniczą i dostęp do internetu. Co ważne, w każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji.
Jak przekonuje stacja, "uwolnienie" HBO GO od operatorów ma przede wszystkim ułatwić dostęp do oferty HBO wszystkim wielbicielom seriali i filmów. To doba informacja głównie dla tych internatów, którzy od dawna domagali się legalnego dostępu do HBO GO bez długich umów oraz bez konieczności posiadania dekodera telewizyjnego. 

To zdecydowanie nie wpłynie na nasze relacje z operatorami. Cały czas stabilnie rośnie baza naszych abonentów, wraz z operatorami osiągnęliśmy obecnie najwyższą liczbę abonentów HBO, HBO GO oraz Cinemax w historii - mówi cytowany w Gazecie Wyborczej Michał Kozicki, prezes HBO Polska. 

Cena dostępu do HBO GO bez operatorów i zobowiązań wynosi 29,90 zł miesięcznie. Nowi użytkownicy mogą korzystać z serwisu za darmo przez pierwszy miesiąc "na próbę". 

  
U operatorów taniej?
Serwis HBO GO nadal będzie dostępny w ofertach partnerów biznesowych HBO z usługą telewizyjną, internetem lub abonamentem komórkowym. Czy nowa era dostępu do HBO GO wymusi na operatorach większą walkę o klienta i obniżenie cen?

Na chwilę obecną najlepiej wypadają operatorzy komórkowy, u których ceny za usługę są niższe, a klient nie musi posiadać dekodera telewizyjnego. Abonenci komórkowej sieci Plus za dostęp do HBO GO płacą jedynie 20 zł miesięcznie bez zobowiązań (można w każdej chwili zrezygnować). Dodatkowo w niektórych ofertach operator oferuje do dwóch bezpłatnych miesięcy.

Z kolei abonenci sieci Play za dostęp do oferty HBO GO zapłacą 25 zł miesięcznie i także mogą zrezygnować w każdym momencie. Dodatkowo operator oferuje jeden miesiąc w prezencie (dotyczy pierwszej aktywacji usługi).

Nieco gorzej sytuacja wygląda u operatorów telewizyjnych. Znaczna większość operatorów oferuje HBO GO jedynie jako dodatek do telewizyjnego pakietu HBO (z trzema kanałami na telewizyjnym ekranie). Zdarzają się oferty samego dostępu do HBO GO dla abonentów usług internetowych. Podkreślmy jednak, że niektórzy operatorzy kablowi dodatkowo oferują dostęp do usługi VOD z poziomu dekodera - HBO On Demand (HBO OD). Dla niektórych plusem dostępu do HBO u operatorów może być fakt, że opłata doliczana jest do rachunku. Z kolei minusem jest konieczność posiadania dekodera TV i (w zależności od operatora) przynajmniej podstawowego pakietu telewizyjnego, co często wiąże się z długi umowami.

Największa platforma satelitarna Cyfrowy Polsat dostęp do HBO + HBO GO oferuje w standardowej cenie 30 zł. Jednak w wybranych ofertach operatora pakiet ten dostępny jest w cenie już od 20 zł.

Podobną taktykę stosuje satelitarna platforma NC+. Dostęp do HBO wraz z HBO GO bez zobowiązania to nawet 35 zł miesięcznie, ale w zależności od promocji cenę za pakiet można obniżyć do 25 zł, jako pakiet dodatkowy. HBO sprzedawane jest także w pakiecie z wybranymi ofertami nc+.

UPC Polska, największy operator kablowy, dostęp do HBO + HBO GO + HBO OD oferuje w cenie 30 zł miesięcznie. Decydując się roczne zobowiązanie abonent może zyskać darmowy miesiąc.Operator oferuje także sam dostęp do usług HBO GO dla abonentów z usługa internetową, ale cena jest identyczna. 

Najciekawszą ofertę wśród dużych kablówek posiada Vectra. Telewizyjny pakiet HBO wraz z usługami HBO GO oraz HBO OD można zyskać już za 20 zł miesięcznie przy zamówieniu przez internet. 

W sieci Multimedia Polska dostęp do HBO z HBO GO i HBO OD to koszt 29,90 zł miesięcznie. W ramach promocji abonenci zyskują w prezencie dwa darmowe miesiące.

Z kolei w sieci TOYA dostęp bez zobowiązań do HBO z HBO GO i HBO DO wynosi 32,90 zł miesięcznie. Dodatkowo abonent otrzymuje jeden bezpłatny miesiąc "na próbę". Z kolei posiadacze dwóch usług za pakiet zapłacą 25 zł.

W sieci Netia HBO z HBO GO można mieć w cenie 25 zł miesięcznie, a w telewizyjnej usłudze Orange w cenie 30 zł miesięcznie (pierwszy miesiąc 0 zł).

[Stan ofert na 27 marca 2018 roku]

 

media2
Podziel się tym wpisem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

   Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
   Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Zamknij
Logowanie
Nazwa użytkownika
Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Tutaj kliknij, żeby się zarejestrować.
Zapomniałeś hasła?
Żeby otrzymać nowe, tutaj kliknij.
m-TVGuide
Najnowsza wersja wtyczki
7.4.6
z dnia: 27.08.2018

Ostatnio dodane pliki
Repozytorium maserak... 1524
Podpis Repository 1.4.2 1535
Mod repository.ramic... 3165
Incursion 1824
Phantom Repository 4865
TOP 10 - pobieralnia
m-TVGuide 94745
repo.mods-kodi 93823
LIVE TV 88350
Mrknow - repository.filmkodi.com-2.1.0.zip 82305
Repository SD-XBMC 81059
Weeb.TV.0.1.4 46028
script service autostart-mtvguide 20680
WeebTV 13500
tv guide 2.0.0 + gui.py 12706
autoexec.zip 8992
Ostatnie artykuły
Porównanie Android-...
Alfawise BT-200
Kanały Norweskie
Kanały Chorwackie
Ścieżka w główny...
Aktualne projekty
m-TVGuide 7.4.7
Ukończone: 80%

Aktualizacja: 23.09.2018
Statystyki
Aktualnie Online

Gości: 16
Użytkowników : 2
Statystyki rejestracji

Dzisiaj: 10
Wczoraj: 20
W tym tygodniu: 106
W poprzednim tygodniu: 79
W tym miesiącu: 363
W poprzednim miesiącu: 315
W tym roku: 3477

Zarejestrowanych: 26170

Najnowszy: cezar12
Szukaj w Mods-Kodi


Współpraca

sd-xbmc.org

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.