Ustawienia dźwięku, obrazu, pilot zdalnego sterowania

 Na początku zajmijmy się obrazem oraz odtwarzaniem plików. W moim przypadku Minix X8 podłączony za pomocą przewodu HDMI do smart TV, kabel SPDif do kina domowego 5.1. Kodi 16 alpha.

W ustawieniach systemu wchodzimy w sekcję Wideo następnie Otwarzanie. Tutaj możemy zmienić proporcje naszego obrazu przy wideo 4/3. Proponuję aby wideo w formacie 4/3 było wyświetlane jako 16/9, np. TVP INFO.

Przejdźmy teraz do Listy plików, tutaj dobrym rozwiązaniem jest aby po naciśnięciu przycisku OK na pilocie, nasze pliki nie otwierały się automatycznie. Zaznaczmy zatem Domyślna opcja po wybraniu – Wybierz. Teraz po zatwierdzeniu pliku mamy dostęp do informacji czy zarządzania plikiem.

Najważniejszą rzeczą jaką dokonamy w ustawieniach wideo jest Akceleracja. Tutaj koniecznie odznaczamy Dopuszczaj akcelerację sprzętową - amcodec, dokładnie tak jak na zdjęciu poniżej:

 

 

Zaznaczenie akceleracji amcodec objawia się różnymi dolegliwościami. W moim przypadku był to czarny ekran po uruchomieniu filmu czy też ziarno w okienkach utworzonych zakładek.

 

  Ustawienia dźwięku sprowadza się do kilku prostych czynności przeprowadzonych w sekcji System. Przejdźmy zatem do System/Ustawienia/System/Odtwarzanie dźwięku.

Wielu użytkowników Kodi „przejechało się „ na ustawieniach liczby kanałów i miksowania stereo w górę. Ustawienia te dotyczą tylko wyjść analogowych, zatem nie znajdują zastosowani przy dźwięku przesyłanym za pośrednictwem HDMI, SPDiF. Co za tym idzie: w prostej rzeczy dźwiek jest blokowany, więc finalnie nie ma odbioru, nie usłyszymy nic.

 

 

Jak więc cieszyć się dookolnym dźwiękiem DD w Android Boxach podłączonych do Kina Domowego ?

Nic prostrzego jak zostawić opcję 2.0 i „puste” miksowanie stereo w górę, następnie zaznaczyć Przekazuj do urządzenia odbiorczego, koniecznie zaznaczając Transkoduj do DD (AC3) 

 


 

 

  Ciekawostką jest oficjalny pilot zdalnego sterowania Kore  (android) dostępny z Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kore

Chociaż specjalnie nie znajduję sensu zastosowania tego „wirualnego” pilota do sterowania Kodi w Android Box (wszak mamy piloty fizyczne), to na pewno będzie przydatny przy współpracy z PC bądź innymi urządzeniami bezpośrednio nie podpiętymi do TV.

Przejdźmy do kofiguracji Kodi na urządzeniu: System/Ustawienia/Usługi (w kodi 16 Sieć)

W sekcji Ogólne ustawiamy Nazwa urządzenia, np. Kodi Asus

W sekcji Zdalne sterowanie zaznaczamy Zezwalaj lokalnym programom na sterowanie działaniem

I najważniejsza sekcja Serwer WWW zaznaczamy Zezwalaj na zdalne sterowanie przez HTTP, następnie Port: 8080, Użytkownik: kodi i na końcu ustalmy sobie Hasło: np. 123 wszystko tak jak poniżej:

 

 

Po poprawnym skonfigurowaniu kodi na urządzeniu możemy przejść do naszego pilota na smarfonie. Tutaj należy zaznaczyć, że gdyby piltot Kore (jak ktoś woli inny, np.Yatse) działał poprawnie, smartfon musi być podłączony do tej samej sieci Wi-Fi co nasze urządzenie Kodi.

Po uruchomieniu aplikacji i kliknięciu następny Kore wyszukuje dostępne urządzenia w sieci. Może się zdarzyć, że urządzenia te nie zostaną odnalezione, więc wpisujemy konfigurację ręcznie. Podajemy taką samą nazwę urządzenia, wartość portu, nazwę użytkownika i hasło jak na urządzeniu. Musimy też wpisać IP naszego urządzenia w miejsce Address. IP Kodi znajdziemy w System/O systemie/Podsumowanie.

Podajemy tylko te dane, zatwierdzamy i cieszymy się zdalnym sterowaniem.

 

Zaznaczę, że nigdy nie ma problemu z odnajdywaniem urządzenia, gdy te do sieci (router) jest bezpośrednio podpięte kablem Ethernet, oczywiście w tym przypadku wpisujemy również nazwę użytkownika i hasło. W przypadku wielu urządzeń podłączonych przez Wi-Fi i kolejności działań urządzeń adres IP może ulec zmianie.

 

Życzę miłej edukacji.

Podziel się tym artykułem
Dodaj do:
Adres:
Na forum:
HTML:

   Komentarze
#1 | muchor dnia marzec 20 2017 13:29:51
Jeżeli adres IP przydzielany przez WiFi ulega zmianie, to trzeba zwyczajnie wejść na router i przydzielić stały adres danemu urządzeniu - trzeba tylko znaleźć jego identyfikator ethernetowy.
   Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
   Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Zamknij
Logowanie
Nazwa użytkownika
Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Tutaj kliknij, żeby się zarejestrować.
Zapomniałeś hasła?
Żeby otrzymać nowe, tutaj kliknij.
m-TVGuide
Najnowsza wersja wtyczki
6.7.1
z dnia: 29.06.2017

Ostatnio dodane pliki
Phantom Film v. 2017... 656
Ramic Repo 1.3.5 899
SPMC-17.4 - a8 - an... 209
SPMC-16.7.1-x86_laun... 412
SPMC-16.7.1-x86 185
TOP 10 - pobieralnia
m-TVGuide 89823
LIVE TV 83562
Repository SD-XBMC 76646
Mrknow - repository.filmkodi.com-2.1.0.zip 73029
repo.mods-kodi 71935
Weeb.TV.0.1.4 43592
script service autostart-mtvguide 19935
WeebTV 12459
tv guide 2.0.0 + gui.py 11841
autoexec.zip 8493
Ostatnie artykuły
Poradnik m-TVGuide
Xiaomi Mi Box III
Ustawienia dźwięku...
Żeby Kopciuszek poz...
Skróty wtyczek, pro...
Aktualne projekty
m-TVGuide
Ukończone: 50%

Aktualizacja: 20.08.2017
Statystyki
Aktualnie Online

Gości: 19
Użytkowników : 1
Statystyki rejestracji

Dzisiaj: 22
Wczoraj: 30
W tym tygodniu: 22
W poprzednim tygodniu: 137
W tym miesiącu: 368
W poprzednim miesiącu: 544
W tym roku: 2366

Zarejestrowanych: 20113

Najnowszy: tedef
Szukaj w Mods-Kodi
Współpraca

sd-xbmc.org

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.